הזרקת בוטוקס - מידע כללי

הזרקת בוטוקס מוכרת כשיטה הפופולארית ביותר לטשטוש והעלמת קמטי ההבעה, שנוטים להצטבר על הפנים עקב פעילות יתר של שרירי ההבעה. הזרקת בוטוקס נחשבת להליך קוסמטי בטוח ומהיר, בעל תוצאות מרשימות במיוחד בתחום הקוסמטיקה ובתחומים רפואיים שונים.

כיצד מתבצעת הזרקת בוטוקס ?

כידוע הזרקת בוטוקס אינה נחשבת להליך כירורגי פולשני, אלא נעשית על ידי הזרקה תת עורית של בוטוקס לשרירי ההבעה בפנים. כרעלן לבוטוקס יש השפעות משתקות על השרירים שבאים עימו במגע ולכן הזרקה לשרירי ההבעה בפנים מעלימה את הקמטים. על פי רוב נהוג לטשטש קמטים בשיטה זו בשליש העליון של הפנים (מצח, בין הגבות ולצידי העיניים). ההליך עצמו אינו מבוצע בהרדמה (מפאת חוסר צורך כמובן) ועל ידי כך נמנע סיכון גבוה שיכול לנבוע מהרדמה. למטופלים רגישים ניתנת האפשרות לקבל חומר מאלחש למריחה חיצונית מקומית, טרם ההזרקה.

כמה זמן לוקחת הזרקת בוטוקס ?

הזרקת בוטוקס אורכת בממוצע כרבע שעה, במהלכה ניתנת ללקוח סדרת זריקות לפי צרכי הלקוח ורצונותיו.

שימושים אחרים של בוטוקס

בעבר שימש בוטוקס לתיקון פזילות וכן לתיקון בעיית 'עין עצלה'. כיום בנוסף לשימושיה הקוסמטיים (טשטוש והעלמת קמטי הבעה, טיפול בצלוליטיס ועיבוי שפתיים), משמשת הזרקת בוטוקס לטיפול במיגרנות וכן לפתרון בעיות א-סימטריה שנגרמות עקב עיבוי שפתיים.

לכמה זמן יעילה הזרקת בוטוקס

השיתוק הרצוי של שרירי ההבעה שבאים במגע עם בוטוקס, נמשך על פי רוב ל 3 – 5 חודשים ולפי כך המטופלים בבוטוקס נוהגים לחזור על הליך ההזרקה עד 3 פעמים בשנה.

סטטיסטיקות ונתונים

נכון לשנת 2010, הזרקת בוטוקס נחשבת להליך הקוסמטי שאינו כירורגי השכיח ביותר. הבוטוקס משמש מידי שנה לטיפול מוצלח במיליוני קמטי הבעה. על פי נתונים מרחבי העולם עולה כי נשים נוהגות לעבור טיפולי בוטוקס יותר מגברים ביחס של 10 ל- 1 (על כל 10 נשים שעוברות הזרקת בוטוקס מטופל גבר 1).